Видавничий проект “Бібліотека Львівської правничої класики”


1/1
1/1

 

UCU Rule of Law Lecture Series

 

Центр верховенства права Українського католицького університету спільно з Проектом «Справедливе правосуддя» Агентства США з міжнародного розвитку USAID оголошує про старт про початок UCU Rule of Law Lecture Series – серії лекцій від провідних американських правників, присвячених актуальним викликам і проблемам в сфері забезпечення верховенства права, правосуддя та справедливості. Лекції та інші заходи проекти проходять з травня 2015 року, в Українському католицькому університеті кожного місяця.

Проект здійснюється у співпраці з Асоціацією правників України та Європейською бізнес-асоціацією.
Інформаційний партнер UCU Rule of Law Lecture Series – Портал «Твоє місто» www.tvoemisto.tv.

Координатор проекту – Соломія Кошулинська
Контакти: 0972582271, [email protected]

 

 

Add Content Elements
– or –
Add Text block with a single click

1/1

Томас Х. “Спіді” Райс , професор Університету Вашингтона та Лі (Вірджинія, США)
Проф. Томас Райс: адвокат з понад двадцятирічним досвідом у сфері навчання та викладання права (починаючи з міжнародного права, правової методології і закінчуючи захистом прав людини). Викладав в університетах Північної Америки, Європи (Косово, Угорщина, Італія, Сполучене Королівство Великою Британії), Середнього Сходу (Ліван, Морокко) та інш. Має великий досвід роботи з юридичними факультетамивикладачами права, міжнародними організаціями та асоціаціямиорганізаціями юристів. Навчався у Каліфорнійській школі права, Сан Дієго, Каліфорнія (J.D.), Університеті Фурмана, Грінвіль, Південна Кароліна. Також був гостьовим професором за програмою «Фулбрайт» в університеті Чорногорії, юридичний факультет, Подгоріца; консультантом з питань правничої освіти у Національному центрі судів штатів, проект USAID «Верховенство права», Белград; консультантом з питань правничої освіти, проект ABA/ROLI (проект Американської асоціації юристів з верховенства права), Пріштіна, Косово.

Лаурель Білер , федеральна суддя США, округ Північний, штат Каліфорнія
Мирова суддя Лаурель Білер брала участь у розгляді та вирішенні сотень справ з різних питань, включаючи інтелектуальну власність, цивільні та трудові права, комерційні спори. Суддя Білер є однією із чотирьох представників суддів у спільній робочій групі з електронних технологій Міністерства юстиції та Управління захисту США. Вона очолює Комітет з кримінальної практики Північного округу Каліфорнії. Суддя Білер була Головою Федеральної юридичної асоціації, співголовою юридичного представництва в дев’ятому окрузі та членом Комітету з покращення правосуддя Дев’ятого округу. У 2012 році, вона увійшла до переліку «Жінок-лідерів у сфері права-2012». Суддя Білер отримала ступінь бакалавра в коледжі Боудуїн та з відзнакою закінчила юридичний факультет Вашингтонського університету, де вона працювала редактором передовиці та редактором статей у «Washington Law Review». Суддя Білер була помічником прокурора Північного округу штату Каліфорнія, де вона виступала обвинувачем в справах проти «білих комірців», які містили елементи за цивільним правом. Вона була старшим уповноваженим та заступником керівника відділу кримінального слідства окружної прокуратури. Згодом працювала в офісі судді Апеляційного суду Дев’ятого округу США. Пройшла підготовку з медіації в рамках спеціальних програм, у Федеральному Юридичному Центрі та на юридичному факультеті Гарвардського університету. Суддя Білер викладає практику цивільного правосуддя на юридичному факультеті університету Берклі і викладала кримінальний процес в Гастінгському коледжі права. Вона брала участь у проектах з верховенства права в Індонезії, В’єтнамі, Камбоджі, Йорданії, Філіппінах та Україні.

Маркус Бранд , радник з питань демократичного врядування Програми розвитку ООН України
Будучи консультантом в Азіатсько-Тихоокеанському регіональному центрі ПРООН (APRC) в Бангкоку, він також був провідним радником з питань верховенства права, конституціоналізму та реформ сектору правосуддя у М’янмі. Д-р. Бранд був лектором в університеті Янгона в рамках програми фундації «Відкрите Суспільство». До цього він обіймав посаду старшого конституційного та політичного радника в програмі «Підтримка розробки конституції» в рамках ПРООН у Катманду, Непал. В останні роки Маркус Бранд або керував, або брав участь у місіях демократичного врядування у Тунісі, Бангладеші, Бутані і Фіджі. Він також працював у штаб-квартирі ПРООН в Нью-Йорку, орієнтуючись на підтримку нових і відроджених демократій, і на зв’язки між розвитком людського потенціалу та демократичного врядування в Центральній Азії. До роботи в Організації Об’єднаних Націй, Д-р. Бранд працював протягом декількох років (1999-2006 рр) в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), в тому числі в якості спеціального радника директора Бюро з демократичних інститутів і прав людини (ODIHR ) у Варшаві. Будучи у ODIHR , він працював у кількох місіях зі спостереження та оцінки за виборами .Як радник Голови Місії ОБСЄ в Косово (1999-2000) він брав участь у запровадженні демократичних інституцій і виборів у післявоєнний період.

Річард Хайд , Старший слідчий Суддівської кваліфікаційної комісії штату Джорджія (США)

Бернд Хайнріх , Професор права Тюбінгенського університету (Німеччина)

Ділейні Свенсон , Професор права Католицького університету Любліна (Польща)
Ділейні Р. Свенсон є професором права Католицького університету Любліна (Польща) та директором та засновником Центру покращення юридичних навичок. Професор Свенсон є випускником Університету Джорджа Вашингтона (округ Колумбія, США). Понад 10 років він працював практикуючим юристом в США, спеціалізуючись в кримінальному та цивільному праві, з фокусом на судах присяжних. У 1997-1999 рр. він працював експертом з верховенства права та кримінального права для правової реформи в Польщі в рамках Центральноєвропейської та Євразійської ініціативи (ЦЄЄІ) Американської асоціації юристів. З 1999 по 2002 рік проф. Свенсон був Регіональним Директором з правничої реформи ЦЄЄІ в центральноазійських країнах. У 2002 році, проф. Свенсон працював старшим дослідником Програми Фулбрайта в Польщі та відтоді працює професором кафедри американського та порівняльного права Католицького університету Любліна. Він є засновником і членом Правління польської фундації «Інститут верховенства права». Він продовжує працювати над проектами з правничої реформи і є консультантом проектів ОБСЄ, ООН, USAID і Державного департаменту США.

Пім Альберс , керуючий партнер Альберс Інтернешнл Консалтинг (Нідерланди)
Пім Альберс, керуючий партнер Альберс Консалтинг Інтернешнл, має понад 14 років міжнародного досвіду з консультування, щодо питань вдосконалення системи правосуддя. Він співпрацював з цих питань із академічними інституціями, Радою Європи, аналітичними центрами та урядом Нідерландів. Також, доктор Альберс є автором цілої низки публікацій та посібників, пов’язаних із реформуванням судової системи. З квітня 2015 року, доктор Альберс є керівником проекту ЄС із посилення ролі Вищої Ради Правосуддя в Палестині. Є членом низки міжнародних асоціацій, які об’єднують експертів з правосуддя та судоустрою.

Уільям Померанц , заступник директора Інститут Кеннана (США)
Уільям Померанц є заступником Директора Інституту Кенана (Вашингтон, США) та викладачем Джорджтаунського університету. Проф. Померанц закінчив Единбурзький та Американський університети та здобув ступінь доктора філософії в Університеті Лондону. Перед долученням до Інститут Кеннана проф. Померанц практикував міжнародне право в США та Росії, зокрема стосовно вимог США проти відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом, контролю за експортом США, національної безпеки та ін. Також, у 1992-1999 рр. він був Програмним менеджером по Росії, Україні та Білорусі Національного фонду з підтримки демократії.

Гілберт Пол Карраско , професор права Університету Уіллемет (Орегон, США)
Професор Карраско здобув ступінь juris doctor в Укніверситеті Санта-Клари (Каліфорнія), а магістра права (LL.M.) в Джорджтаунському університеті. У 1979 році склав адвокатський іспит в штаті Каліфорнія, в 1980 р. – у Федеральному окрузі Колумбія, з 1983 р. має паво правктикувати у Верховному Суді США. У 1979-1988 р. працював на посадах юриста та адвоката в низці організацій та державних установ, зокрема в структурах Міністерства юстиції США. У 1988-1998 рр. викладав право у низці університетів США, зокрема в Університеті Сан-Дієго та Орегонському університеті. З 1998 р. – викладач Університету Уіллемет, штат Орегон. Також викладав право як гостьовий професор в Україні, Кувейті та Китаї. Автор цілої низки публікацій присвячених тематиці рівності перед законом, конституційному праву, захисту прав мігрантів тощо.

Марта Борщ , партнер адвокатського об’єднання Boersch Shapiro, екс-федеральна прокурор США (Каліфорнія, США)
Марта Борщ, американська адвокат з багаторічним досвідом роботи в системі прокуратури США. Марта здобула ступінь бакалавр з російської мови та літератури в Орегонському університеті, у 1983-1986 рр. навчалася на юридичному факультеті Університету Берклі. Після закінчення університету працювала в юридичній практиці, а у 1992 році, розпочала роботу в офісі федерального прокурора Північного округу штату Каліфорнія. Брала участь у розслідуванні та представляла США в справі щодо корупції колишнього українського прем’єр-міністра Павла Лазаренка. Після виходу у відставку у 2004 році, сім років була партнером практики з розслідування кримінальних злочинів в корпоративній сфері юридичної компанії Jones Day, у 2013 році виступила співзасновником власної юридичної компанії Boersch Shapiro.

 

 

 

 

Add Content Elements
– or –
Add Text block with a single click

1/1

Матеріали лекції Томаса Х. Спіді Райса

Матеріали лекції Лаурель Білер

Матеріали лекції Маркуса Бранда

Матеріали лекції Річарда Хайда

Матеріали лекції Бернда Хайнріха

Матеріали лекції Піма Альберса

Матеріали лекції Уільяма Померанца

Матеріали лекції Гілберта Пола Карраско

Матеріали лекції Марти Борщ

 

 

 

 

 

 

Add Content Elements
– or –
Add Text block with a single click

1/1

 

 

Відеозапис лекції Марти Борщ на тему “Боротьба з корупцією: методи кримінального розслідування складних корупційних справ”.

Відеозапис лекції проф. Гілберта Пола Карраско на тему “Що є рівність перед законом!”?”.

Відеозапис лекції д-ра Уільяма Померанца на тему “Реформування української прокуратури”.

Відеозапис лекції д-ра Піма Альберса на тему “Верховенство права та реформа суддівництва: слід виходити з міжнародних стандартів чи застосовувати особливі підходи”.

Відеозапис лекції професора права Тюбінгенського університету (Німеччина) Бернда Хайнріха на тему “Боротьба з корупцією в правовій державі: досвід Німеччини” та лекції професора Католицького університету Любліна (Польща) Ділейні Свенсона на тему “Роль громадянського суспільства у гарантуванні верховенства права”

Відеозапис лекції Старшого слідчого Суддівської кваліфікаційної комісії штату Джорджія (США) Річарда Хайда на тему “Стандарти суддівської дисципліни: що є дієвим”.

Відеозапис лекції радника ПРООН в Україні д-ра Маркуса Бранда на тему “Процес конституційної реформи 2015 р. в Україні: процедурні та змістовні виклики з позиції”.

Відеозапис лекції федеральної судді США Лаурель Білер на тему “Верховенство права в кримінальному судочинстві США”.

Відеозапис лекції професора Томаса Х. Спіді Райса на тему “Верховенство права: майбутнє в (не)безпеці?”.

 

Add Content Elements
– or –
Add Text block with a single click

1/1

This is a text block. Click the edit button to change this text..

Add Content Elements
– or –
Add Text block with a single click

1/1

Співорганізатор:

USAID – Агентство США з міжнародного розвитку

Ukrainian_Horizontal_RGB_600 (1)

Партнери:

Відділення Асоціації правників України у Львівській області

125

Західноукраїнський офіс Європейської бізнес-асоціації

 

Інформаційний партнер

Портал “Твоє місто”

images_59218

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Add Content Elements
– or –
Add Text block with a single click