Відбулася онлайн-лекція проф. Дієго Нето (Бразилія)

123

8 грудня 2014 р. в Українському католицькому університеті пройшла відкрита онлайн-лекція відомого бразильського правника, професора Інституту прав людини м. Белу Оризонті (Бразилія) Дієго Валадареса Васконселоса Нето, на тему «МАСОВІ ПРОТЕСТИ І ПРАВА ЛЮДИНИ: ДЕ Є МЕЖІ ЗАСТОСУВАННЯ СИЛИ З БОКУ ДЕРЖАВ?». Лекція була присвячена річниці «Маршу мільйонів» – однієї із найбільших акцій мирного протесту періоду Революції Гідності, яка відбулася 8 грудня 2013 р. в Києві.
В ході своєї лекції професор Нето розкрив основні сучасні підходи до розуміння змісту права на свободу мирних зібрань, торкнувся проблематики обмежень цього права та їх допустимості. Особливу увагу вчений присвятив проблемам застосування сили представниками правоохоронних органів в ході мирних зібрань. В ході лекції, науковець активно аналізував правові аспекти мирних протестів в Бразилії у 2013 р. та дії бразильської поліції в ході них.
На завершення відбулася коротка дискусія із порівняння правових питань бразильських протестів та подій Євромайдану, а також шляхів імплементації міжнародних стандартів захисту прав людини в національне законодавство. Центр верховенства права УКУ висловлює вдячність професору Нето та надіється на подальшу плідну співпрацю.