В УКУ відбувся старт UCU of Law Lecture Series

25 травня в Українському католицькому університеті відбулася Відкрита лекція Томаса Х. Спіді Райса – професора Університету Вашингтона і Лі (США). Захід ознаменував собою початок UCU Rule of Law Lecture Series – серії лекцій присвячених актуальним питанням розвитку верховенства права та юридичної сфери, яка організовується Центру верховенства права УКУ спільно з Проектом «Справедливе правосуддя» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Партнерами проекту виступають Відділення Асоціації правників України у Львівській області та Європейської бізнес-асоціації. Інформаційним партнером заходу виступив інформаційний веб-ресурс «Твоє місто».
Відкрили захід проректор Українського католицького університету із програмного розвитку Олег Турій та керівник Проекту «Справедливе правосуддя» USAID Дейвід Вон. В своїх доповідях вони відзначили актуальність цього проекту та необхідність подальшого розвитку співпраці між сторонами в рамках UCU Rule of Law Lecture Series.

Анексія Криму – це “право верховенства”, а не “верховенство права” (Томас Х. Спіді Райс)

Лекція професора Томаса Райса була присвячена темі: Верховенство права: майбутнє в (не)безпеці? В своїй доповіді, професор Райс на основі цілої низки історичних прикладів підкреслив важливість та значення верховенства права на всіх історичних етапах суспільного розвитку. Зокрема, він наводив приклади пов’язані із зловживаннями правом з боку англійського короля Генріха VIII, приклади з часів рабовласництва в США тощо. Обговорюючи питання тимчасової окупації Криму Російською Федерацією, професор Райс наголосив, що це є «право верховенства» (англ. rule by law), але не «верховенство права» (англ. rule of law).
Крім того, професор Райс торкнувся питання майбутнього верховенства права, яке, на його думку, можна проілюструвати прикладами сюжетів таких фантастичних саг, як «Зоряні війни» та «Стартрек». В першому випадку, право може стати механічним інструментом, який буде застосовуватися задля досягнення певних егоїстичних цілей. В другому випадку – верховенство права, його дотримання та розвиток, служать побудові гармонійного та справедливого суспільства.
Після лекції відбулася дискусія, в якій взяли участь, зокрема, професор прав людини Утіка Коледж (Нью Йорк) Теодор Орлін, Академічний директор Центру верховенства права УКУ Оксана Головко Гавришева, доцент Львівського державного університету внутрішніх справ Тарас Цимбрівський та ін. Під час дискусії, професор Райс, зокрема, поділився власним досвідом юридичної pro bono роботи, яка, на думку вченого, так само є внеском в розвиток верховенства права.
Після завершення лекції відбувся невеликий фуршет, під час якого учасники лекції мали можливість поспілкуватися та обмінятися думками та досвідом.
Про час та місце проведення наступного заходу в рамках UCU Rule of Law Lecture Series буде оголошено незабаром.

UCU_8749

UCU_8752