В УКУ відбудеться семінар зі захисту національних меншин

7 грудня 2015 року в конференц-залі Академічного корпусу Українського католицького університету відбудеться семінар присвячений захисту національних менших. У рамках цього заходу відбудеться лекція відомого європейського політолога та фахівця у сфері захисту національних меншин д-ра Балаша Візі на тему: «Участь та представництво: уряди та національні меншини». У своїй лекції др. Візі розкриє питання щодо права меншин на участь у громадському житті з точки зору міжнародного законодавства про права людини. Висвітливши два підходи до представництва меншин – через участь у політичному процесі та через державні інститути, які захищають інтереси меншин, – др. Візі обговорить проблеми легітимності та ефективності різних представницьких структур. Досвід Угорщини, Італії та Косово буде розглянуто у якості прикладу. Після лекції заплановано обговорення актуальних питань захисту прав національних меншин у Європі та Україні.

Для участі в Семінарі, будь ласка, зареєструйтеся за посиланнямhttp://goo.gl/forms/A9zJ6x0DvH.

Захід пройде в рамках семінару Програми Східного Партнерства (ПСП) «Консультативні та дорадчі структури – моделі та їх ефективність» у Львові. ПСП – проект Європейського центру з питань меншин (м. Фленсбург, Німеччина), присвячений національним меншинам та етно-політичним питанням в Україні, Молдові та Білорусі. Проект фінансується Міністерством Закордонних Справ Данії.
Організатором заходу виступає Європейський центр з питань національних меншин (European Centre for Minority Issues) за співпраці з Центром верховенства права Українського католицького університету.

Програма заходу:
09.30-10.00 Реєстрація учасників
10.00-11.30 Лекція д-ра Балаша Візі, Національний Університет Державної Служби (м. Будапешт, Угорщина), Інститут з питань меншин, Угорська академія наук, на тему: «Участь та представництво: уряди та національні меншини»
11.30-12.00 Перерва на каву
12.00-13.30 Дискусія
13.30-14.30 Перерва на обід
14.30-16.00 Обговорення питань, які адресуються до усіх учасників дискусії

Робоча мова: англійська. Під час заходу буде забезпечуватися синхронний переклад.

4-1
Др. Балаш Візі – доцент кафедри міжнародного права факультету міжнародної та європейської політики Національного Університету Державної Служби (м. Будапешт, Угорщина). Він закінчив Університет ім. Лоранда Етвеша за спеціальністю «Право» в 1999 р та отримав ступінь доктора політології у Левенському католицькому університеті в 2006 р.. З 2002 р. др. Візі – науковий співробітник Інституту з питань меншин у Центрі соціальних наук Угорської академії наук. Він також є лектором на кафедрі міжнародного права факультету державної адміністрації в Будапештському університеті ім. Корвіна та на факультеті права Університету ім. Лоранда Етвеша. Також, др. Візі – позаштатний старший науковий співробітник ЕЦПМ та автор кількох публікацій з питань меншин у контексті європейської інтеграції та захисту прав національних меншин.

Контактна особа:
Марія Тарас, Центр верховенства права УКУ