В УКУ пройшла відкрита лекція виконавчого директора Комісії з питань поведінки суддів у штаті Вашингтон Рейко Колнер

18700160_1425291990842537_801557227835575237_n26 травня 2017 року в Київському центрі Українського Католицького Університету в рамках UCU Rule of Law Lecture Series пройшла відкрита лекція виконавчого директора Комісії з питань поведінки суддів у штаті Вашингтон (США) Рейко Колнер на тему:Збереження доброчесності та незалежності судової влади”.

Під час лекції пані Колнер розглянула основоположні цінності судової системи, на яких ґрунтуються кодекси суддівської поведінки США, а також особливості культури чесності у штаті Вашингтон. Як зазначила пані Колнер, оскільки у цьому штаті Комісію з питань поведінки суддів створено найпізніше серед усіх інших, то було враховано кращий досвід різних моделей комісій із питань поведінки по всій країні та запозичено такі структуру і функції, які є досить розумними та незалежними. Одне з основних питань, що виникло зі створенням Комісії, як зазначила пані Колнер, полягало в створенні певних механізмів, за допомогою яких можна було би розглядати рідкісні ситуації, коли суддя вдається до неналежної етичної поведінки, в межах системи, що поважає і захищає незалежність суддів.

Відкрита лекція Рейко Колнер є вже п’ятнадцятим заходом у рамках UCU Rule of Law Lecture Series – серії лекцій, присвячених актуальним питанням розвитку верховенства права та юридичної сфери, яка організовується Центром верховенства права УКУ спільно з Програмою USAID із реформування сектору юстиції “Нове правосуддя”. Партнером проекту виступає Відділення Асоціації правників України у Львівській області та АО “Матвіїв та партнери”.

Нагадаємо, що зі всіма доповідачами UCU Rule of Law Lecture Series та відеозаписами їхніх лекцій Ви можете ознайомитися на веб-сторінці Центру верховенства права УКУ: http://rlc.ucu.edu.ua/language/uk/rlls/.