В УКУ пройшла відкрита лекція міжнародного експерта з питань судової реформи д-ра Піма Альберса

dsc_1564

2 березня в Українському Католицькому Університеті в рамках UCU Rule of Law Lecture Series пройшла відкрита лекція міжнародного експерта з питань судової реформи д-ра Піма Альберса (Нідерланди) на тему: «ВЕРХОВЕНСТВО ПРАВА ТА РЕФОРМА СУДІВНИЦТВА: СЛІД ВИХОДИТИ З МІЖНАРОДНИХ СТАНДАРТІВ ЧИ ЗАСТОСОВУВАТИ ОСОБЛИВІ ПІДХОДИ?».

Під час свого виступу д-р Альберс наголосив на важливості верховенства права в процесах судової реформи та проаналізував низку рейтингів, у яких відбувається оцінка стану верховенства права в різних державах, зокрема рейтингування від Світового Банку та World Justice Project. У той же час, виходячи з власного досвіду роботи у різних країнах, експерт наголосив на важливості та необхідності врахування національних підходів до праворозуміння та судоустрою. В подальшому д-р Альберс торкнувся таких важливих факторів, як доступність судів та незалежність правосуддя, а також оцінки ефективності та якості правосуддя. Підсумовуючи, експерт констатував доцільність поєднання універсальних міжнародних та специфічних національних підходів до реформування судівництва.

На завершення лекції відбулася дискусія, в якій взяли активну участь гості лекції, зокрема представники судової влади, працівники судів та адвокати.

Цей захід став вже шостим у рамках UCU Rule of Law Lecture Series – серії лекцій, присвячених актуальним питанням розвитку верховенства права та юридичної сфери, яка організовується Центром верховенства права УКУ спільно з Проектом «Справедливе правосуддя» USAID Україна. Партнерами проекту виступають Відділення Асоціації правників України у Львівській області та Західноукраїнського офісу Європейської бізнес-асоціації. Інформаційний партнер заходу – інформаційний веб-ресурс Твоє Місто.

dsc_1588

Нагадаємо, що 25 травня в рамках UCU Rule of Law Lecture Series відбулася лекція професора Університету Вашингтона та Лі (Вірджинія, США) Томаса Х. Спіді Райса «Верховенство права: майбутнє в (не)безпеці?», 10 червня – Федерального судді США Лаурель Білер «Верховенство права в системі кримінального судочинства США», 27 серпня – лекція радника ПРООН в Україні Маркуса Бранда, присвячена конституційній реформі, 16 вересня – слідчого комісії зі суддівської дисципліни штату Джорджія Річарда Хайда щодо стандартів суддівської дисципліни, а 7 листопада – лекції професора права Тюбінгенського університету (Німеччина) Бернда Хайнріха «Боротьба з корупцією в правовій державі: досвід Німеччини» та професора права Католицького університету Любліна Ділейни Свенсона «Роль громадянського суспільства у гарантуванні верховенства права».