На порозі конституційної реформи: в УКУ відбулася відкрита лекція конституційного експерта ПРООН д-ра Маркуса Бранда

27 серпня, в Українському католицькому університеті пройшла Відкрита лекція старшого радника ПРООН в Україні (United Nations Development Program) Маркуса БРАНДА, присвячена тематиці конституційних змін в Україні. Темою лекції стало «Процес конституційної реформи 2015 р. в Україні: процедурні та змістовні виклики з позиції спостерігача».
Під час свого виступу, доктор Бранд, який одночасно є радником Конституційної Комісії, розкрив основні положення конституційних змін та оцінив процес їх реалізації з позиції власного досвіду, оскільки він виступав консультантом з питань конституційних змін в цілій низці країн. Він наголосив, що попри певний скепсис, процес реформування Конституції в Україні проходить достатньо динамічно, оскільки деякі країни десятиліттями не можуть розпочати практичні кроки в цьому напрямку.
Доповідач представив також основні напрацювання Конституційної комісії, по напрямках реформування правосуддя, децентралізації та місцевого самоврядування і прав людини. Також він розглянув питання конституційних змін в світлі положень Мінської угоди від лютого 2015 року та проблеми, пов’язані із цим.
На завершення лекції, відбулася дискусія в якій взяли активну участь представники ЗМІ, юристи та громадські активісти.
Ця лекція стала вже третьою в рамках UCU Rule of Law Lecture Series – серії лекцій присвячених актуальним питанням розвитку верховенства права та юридичної сфери, яка організовується Центром верховенства права УКУ спільно з Проектом «Справедливе правосуддя» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Партнерами проекту виступають Відділення Асоціації правників України у Львівській області та Західноукраїнського офісу Європейської бізнес-асоціації. Інформаційним партнером заходу виступив інформаційний веб-ресурс «Твоє місто».
Нагадаємо, що 25 травня в рамках UCU Rule of Law Lecture Series відбулася лекція професора Університету Вашингтона та Лі (Вірджинія, США) Томаса Х. Спіді Райса на тему: «Верховенство права: майбутнє в (не)безпеці?», а 10 червня – Федеральної судді США Лаурель Білер, на тему: «Верховенство права в системі кримінального судочинства США».