В УКУ пройшла лекція Федеральної судді США Лаурель Білер

10 червня в Українському католицькому університеті пройшла Відкрита лекція Федеральної судді США (штат Каліфорнія) Лаурель БІЛЕР із серії UCU Rule of Law Lecture Series. Цього разу темою лекції стало «Верховенство права в системі кримінального судочинства США».
В ході своєї лекції, суддя Білер розглянула основні засади реалізації принципу верховенства права США при розгляді кримінальних справ, ті можливості, які є у підозрюваних та обвинувачених для його реалізації, а також судову практику тлумачення та застосування відповідних інструментів. Особливу увагу, суддя приділила ролі правоохоронних органів у забезпеченні верховенства права та попередженні порушень з їх боку стосовно його реалізації.
Після лекції відбулася дискусія, в якій взяли участь, в тому числі, заступник керівника проекту «Справедливе правосуддя» USAID Наталія Петрова, доцент Львівського державного університету внутрішніх справ Лариса Брич, адвокат та керуючий партнер ЮК «Гринчук та партери» Андрій Гринчук, Академічний директор Центру верховенства права УКУ Оксана Головко-Гавришева, юрист ЮК «Едвайс Груп» Олег Кириєвський та інші.
Особливо активною була дискусія стосовно доцільності існування ст. 375 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність суддів за неправосудні рішення. Суддя Білер висловила застереження з цього приводу: на її думку існування цієї статті може мати негативний вплив на незалежність суддів та неупередженість їхніх рішень. Своєю чергою, думки аудиторії з цього приводу розділилися.
Нагадаємо, що лекція стала вже другою в рамках UCU Rule of Law Lecture Series – серії лекцій присвячених актуальним питанням розвитку верховенства права та юридичної сфери, яка організовується Центру верховенства права УКУ спільно з Проектом «Справедливе правосуддя» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Партнерами проекту виступають Відділення Асоціації правників України у Львівській області та Західноукраїнського офісу Європейської бізнес-асоціації. Інформаційним партнером заходу виступив інформаційний веб-ресурс «Твоє місто».
Нагадаємо, що 25 травня в рамках UCU Rule of Law Lecture Series відбулася лекція професора Університету Вашингтона та Лі (Вірджинія, США) Томаса Х. Спіді Райса на тему: «Верховенство права: майбутнє в (не)безпеці?»).
UCU_2077

UCU_2074