В УКУ пройшла Літня школа щодо захисту прав національних меншин

Протягом 28 серпня – 4 вересня 2016 року на базі Українського Католицького Університету проходила Літня школа-2016 «Права національних меншин у Європі та механізми їх захисту», організована Центром верховенства права в партнерстві з Європейським центром із питань меншин (Фленсбург, Німеччина).
Літня школа-2016 відбулася у форматі інтенсивної тижневої навчальної програми, спрямованої на отримання учасниками знань про статус національних меншин у різних державах Європи та механізми захисту їхніх прав. Директор Європейського центру з питань меншин проф. Тове Гансен Маллой, розповідаючи про ініціативу створення та історію проведення Літньої школи, зазначила, що протягом останнього тисячоліття захист прав національних меншин є частиною щоденного політичного дискурсу у Європі.
Учасниками Літньої школи-2016 стали 35 фахівців у сфері права, міжнародних відносин, філософії, соціології та історії з 19 країн світу, зокрема Азербайджану, Білорусі, Болгарії, Вірменії, Грузії, Ізраїлю, Італії, Литви, Молдови, Об’єднаного Королівства, Польщі, Росії, Румунії та України.participants. 4
Шістнадцять відомих науковців із різних європейських освітніх інституцій, дослідники Центру ECMI, представники УКУ та інші досвідчені практики провели лекції і семінари, а також поділилися своїм багаторічним досвідом, думками та поглядами щодо забезпечення прав національних меншин із учасниками Літньої школи-2016.
Окрім того, учасники Літньої школи-2016 мали змогу взяти участь у численних майстер-класах, а також переглянули фільм Зази Урушадзе «Мандарини (Tangerines)» (2013 р.) про війну в Абхазії 1992-1993 рр..
round table. 9Також у рамках Літньої школи відбувся Круглий стіл «Захист та просування прав національних меншин у Східній Європі: сучасні виклики та тенденції», у якому взяли участь заступник голови Львівської ОДА з гуманітарних питань 2014–2016 рр. Юрій Підлісний, партнер Адвокатського об’єднання «Павленко і партнери» Андрій Костюк, директор департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України Андрій Юраш та інші. Основною ідеєю проведення круглого столу було створення платформи для відкритого діалогу та обміну думками між учасниками Літньої школи, викладачами і запрошеними гостями.
Партнерами заходу є Організація з безпеки та співробітництва у Європі та Німецька служба академічних обмінів (DAAD).