В УКУ пройшов перший навчальний курс із захисту персональних даних

3 27 по 29 липня 2015 року, в Українському католицькому університеті пройшов перший Сертифікатний курс «Захист персональних даних в Україні: правове регулювання та практичні аспекти». Курс був організований Представництвом Ради Європи в України спільно з Секретаріатом Уповноваженого ВРУ з прав Людини та Центром верховенства права УКУ. Захід відбувався в рамках Проекту Зміцнення інформаційного суспільства в Україні.
Відкриваючи курс, координатор Проекту «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні» Олена Родіоненко підкреслила всю важливість цього проекту, який має на меті започаткувати широку кампанію та серію заходів із поширення знань про стандарти захисту та обробки персональних даних в Україні. Своєю чергою, Представник Уповноваженого Верховної Ради України із захисту персональних даних Маркіян Бем наголосив на тому, що метою цього курсу є також і формування пулу експертів із обробки та захисту персональних даних в різних сферах, з метою забезпечення дотримання законодавства про захист персональних даних в Україні.
В рамках триденного курсу, слухачі мали змогу отримати інформацію про основні засади захисту та обробки персональних даних в Україні, міжнародні стандарти, які визначають порядок їх обробки та захисту, права суб’єкта персональних даних, практичні питання, які виникають в ході виконання володільцями та розпорядниками персональних даних своїх функціональних обов’язків. Особлива увага була приділена питання захисту персональних даних в сфері телекомунікацій, оскільки всі 16 учасників першого курсу працюють саме у цій сфері.
Експертами курсу виступили Представник Уповноваженого Верховної Ради України із захисту персональних даних Маркіян Бем, представники Департаменту з питань захисту персональних даних Секретаріату Уповноваженого Олександра Комаровська, Олена Біла та Світлана Кривда, відомий британський експерт в сфері захисту персональних даних Грехем Саттон.
Цей курс став першим спільним проектом Центру верховенства права УКУ, Представництва Ради Європи в Україні та Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, після підписання Меморандумів між співробітництво 23 липня. Вже найближчим часом планується розпочати підготовку до наступних заходів.

IMG_3760

IMG_3761

IMG_3762

IMG_3763

IMG_3769

IMG_3751