В УКУ пройшов український Національний раунд ХХХІХ Судових змагань із міжнародного публічного права ім. Б. Телдерса

Sketch kubok

11-12 березня в Українському католицькому університеті пройшов український Національний раунд ХХХІХ Судових змагань із міжнародного публічного права ім. Б. Телдерса (Telders International Law Moot Court Competition). Протягом двох днів у стінах УКУ студентські команди та судді-експерти зі всієї України визначали кращу команду, яка представлятиме нашу країну на міжнародному етапі змагань у Гаазі.

В Національному раунді взяли участь представники двох київських університетів – КНУ ім. Т. Шевченка та Національного університету «Києво-Могилянська академія», а також Національного університету «Одеська юридична академія» і Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (м. Харків). Суддями змагань стали правники зі Львова, Одеси, Києва, Харкова, Ужгорода та Івано-Франківська, які представляли як юридичну науку, так і практику.

За підсумками дводенних змагань командою-переможцем Національного раунду ХХХІХ Судових змагань із міжнародного публічного права ім. Б. Телдерса стала команда Національного університету “Києво-Могилянська академія”. Тепер вона матиме нагоду захистити честь України на змаганнях, що проходитимуть у столиці міжнародного права – м. Гаазі. Команду НАУКМА визнано також переможцем і письмового етапу Національного раунду.

Цього року вперше проводилося змагання для визначення команди переможця усного етапу Національного раунду ХХХІХ Судових змагань із міжнародного публічного права ім. Б. Телдерса. Кращою командою-позивачем усного етапу стала команда Національного університету “Києво-Могилянська академія”, а відповідачем – команда, яка представляла Національний університет «Одеська юридична академія». Саме ці команди у суперфіналі визначали між собою володаря Кубка усного етапу Національного раунду змагань, яким теж стала команда НАУКМА.

Генеральним партнером проведення змагань в УКУ виступила Асоціація Українських Правників Америки (The Ukrainian American Bar Association, UABA), яка надала неоціненне сприяння та підтримку змаганням. Партнером проведення змагань стала юридична компанія «Едвайс Груп» (м. Львів), керуючий партнер якої Антон Подільчак був одним із суддів і вручив спеціальну нагороду команді-переможцю. Також, партнерами Національного раунду стали Львівський центр міжнародного права та прав людини та Асоціація правників України.

Центр верховенства права УКУ висловлює подяку партнерам та учасникам змагань і бажає успіху переможцям. Для Центру це був перший досвід організації студентських змагань формату moot court і, в подальшому, команда Центру планує продовжувати підтримувати такого роду змагання як необхідний елемент підвищення професійності та якості юридичної освіти в Україні.