В УКУ розпочалася Сертифікатна програма «Права людини в бізнес-середовищі ІІ»

alx4731

26-27 лютого 2016 року в Українському Католицькому Університеті розпочалася друга Сертифікатна програма «Права людини в бізнес-середовищі». Учасниками програми стали понад 20 адвокатів, юрисконсультів, суддів та громадських активістів.

Відкриваючи Сертифікатну програму, перший проректор Українського Католицького Університету Тарас Добко підкреслив, що: «Права людини – не тільки коріння, з якого виростає бізнес. Це практичний інструмент для відстоювання прав та свобод самих підприємців у їхніх відносинах із державою». Своє чергою, керівник програми та Академічний директор Центру верховенства права УКУ Оксана Головко-Гавришева зазначила, що: «Метою програми є не просто продемонструвати необхідність захисту прав людини в процесі юридичного супроводу бізнесу, а й показати ті конкретні механізми, які працюють у бізнес-середовищі і спрямовані на захист бізнесу від протиправних посягань».

Розпочався І модуль лекцією директора Міжнародного інституту етики та проблем сучасності УКУ Володимира Турчиновського й адвоката, партнера АО «Павленко та партнери» Андрія Костюка. В своїй лекції, яка стала вступною до програми, вони розкрили проблеми співвідношення лідерства, етики та прав людини у юридичній практиці. Представники Програми розвитку ООН в Україні Іван Пресняков та Софія Ковач (випускниця Програми у 2015 році) розповіли про антикорупційні реформи в Україні та перспективи їх впровадження цього року. На завершення першого дня, відбулася лекція-дискусія двох відомих львівських правників Андрія Гринчука (керуючий партнер ЮФ «Гринчук та партнери») та Антона Подільчака (керуючий партнер ЮК «Едвайс Груп») на тему застосування антикорупційних інструментів в юридичній практиці.

Наступного дня, 27 лютого, відбулася лекція професора Університету Трой (Флорида, США) Террі Андерсон на тему боротьби з корупцією в публічному адмініструванні. Після цього учасники Програми взяли участь у Відкритій панельній дискусії «Корупція та вибіркове правосуддя в Україні» за участі депутата Європейського парламенту Ребекки Гармс, менеджера антикорупційної групи «Реанімаційного пакету реформ» Олександра Лємєнова та керівника проекту «Тендер і злочин» Мирослава Сімки. Завершився другий навчальний день лекціями від партнера Міжнародної юридичної компанії CMS Cameron McKenna Ольги Ворожбит, яка розповіла про антикорупційний комплаєнс в приватній практиці.

Другий модуль Сертифікатної програми «Права людини в бізнес-середовищі» відбудеться 25-26 березня 2016 року і буде присвячений практичним інструментам та механізмам захисту прав людини у бізнес-середовищі. Серед експертів модулю заступник Бізнес-Омбудсмена України Ярослав Грегірчак, керівник United Nations Global Compact Poland Каміл Вишковський (Польща), відомий європейський експерт із питань захисту прав людини в бізнесі Єрней Летнар-Черніч (Словенія) та інші.

Нагадаємо, що перша Сертифікатна програма «Права людини в бізнес-середовищі» пройшла в лютому-квітні 2015 року. Програма організовується Центром верховенства права УКУ у співпраці з Transparency International Ukraine, Асоціацією правників України, Львівським центром міжнародного права та прав людини і Юридичною фірмою «Гринчук та партнери».

alx4715alx4753alx4761