В УКУ розпочинає свою роботу Літня школа-2016 «Права національних меншин у Європі та механізми їх захисту»

MG_0293-e1453990272931-300x246

28 серпня 2016 р. розпочинає свою роботу Літня школа-2016 «Права національних меншин у Європі та механізми їх захисту», організована Центром верховенства права на базі Українського католицького університету (Львів, Україна) спільно з Європейським центром із питань меншин (Фленсбург, Німеччина).
Літня школа запланована у форматі інтенсивної тижневої навчальної програми, в ході якої 35 учасників із 19 країн світу (Азербайджану, Білорусі, Болгарії, Вірменії, Греції, Грузії, Ізраїлю, Іспанії, Італії, Литви, Молдови, Сполученого Королівства, Польщі, Росії, Словенії, Угорщини, України та Туреччини) отримають знання про статус національних меншин у різних державах Європи та механізми захисту їхніх прав.
Шістнадцять відомих науковців із різних європейських освітніх інституцій, дослідники Європейського центру з питань меншин та інші досвідчені практики проведуть лекції і семінари, а також поділяться своїм багаторічним досвідом, думками та поглядами з учасниками Літньої школи. Цього року основними доповідачами будуть науковці з Великої Британії – проф. Карл Корделл із Плімутського університету з доповіддю про переосмислення польсько-українських відносин та проф. Стефан Вольфф із Бірмінгемського університету з оглядом особливостей місцевого самоврядування під час т. зв. заморожених конфліктів.
1 вересня 2016 р. в рамках Літньої школи-2016 відбудеться Круглий стіл «Захист та просування прав національних меншин у Східній Європі: сучасні виклики та тенденції», основною ідеєю якого є створення платформи для відкритого діалогу та обміну думками між учасниками Літньої школи, викладачами і запрошеними гостями.
Літня школа проходитиме з 28 серпня по 5 вересня 2016 року в Українському католицькому університеті (вул. Козельницька 2а, м. Львів, Україна). Партнерами заходу є Організація з безпеки та співробітництва у Європі та Німецька служба академічних обмінів (DAAD).