«Нам потрібно робити все, щоб ми жили у країні, де людина є центральною точкою діяльності усіх органів», – о. Богдан Прах

Human_Rights_Advocacy.00_28_49_12.Still002

Близько 100 правозахисників, громадських активістів та міжнародних експертів взяли участь у Форумі адвокації прав людини, під час якого обмінялися досвідом та думками стосовно сучасних викликів адвокації прав людини та правозахисного руху.

Міжнародний форум, який зібрав у Львові близько 100 фахівців у сфері прав людини – перший етап масштабного проекту Школи права УКУ, наступним кроком якого стане сертифікатна програма з адвокації прав людини.

«Нам потрібно робити все, щоб ми жили у країні, де людина є центральною точкою діяльності усіх органів. І ми, університет,  докладаємо усіх зусиль, щоб у нашій діяльності бачити цю найголовнішу точку – людину. І Вас до цього заохочую», – зазначив о-др. Богдан Прах, ректор Українського католицького університету, під час відкриття Форуму.

Серед спікерів форуму – Марі Жорж, незалежний міжнародний експерт із захисту прав та свобод щодо обробки персональних даних, Ів Ладор, міжнародний експерт із захисту довкілля, Дмитро Третьяков, non-judicial reporter, старший юрист Європейського суду з прав людини, Олександр Лємєнов, менеджер антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ, та інші фахівці у сфері адвокації прав людини. Також участь у форумі взяв керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Богдан Крикливенко.

«Рівень розуміння і сприйняття прав людини і основоположних свобод у суспільстві досить низький і, відповідно, викривлене розуміння багатьох базових речей. Такий майданчик як цей форум обов’язково повинен призвести до підвищення рівня обізнаності людей», – зазначив Богдан Крикливенко.

Організатори планують зробити цей захід традиційним:

«Ми хочемо продовжити форум, фокусуючись на інших актуальних тематиках у сфері захисту прав людини, які, на жаль, за тих чи інших причин часто залишаються осторонь: наприклад, мистецтво і права людини та яким чином через мистецтво можна промоціювати права людини, бізнес та права людини», – розповів Іван Городиський, директор Школи права УКУ.

Форум адвокації прав людини організовує  Школа права Українського Католицького Університету за підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні та Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Партнери Форуму: Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля», ГО «Львівський центр міжнародного права та прав людини», АО «Матвіїв і партнери» та Відділення Асоціації правників України у Львівській області.