Партнерами УКУ стали Рада Європи і Секретаріат Омбудсмена

23 липня я в Українському католицькому університеті відбувся спільний Круглий стіл Представництва Ради Європи в Україні, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України та Центру верховенства права УКУ «Захист персональних даних в Україні: виклики та перспективи розвитку». В заході взяли участь Омбудсмен Валерія Лутковськия, керівник Департаменту інформаційного суспільства Ради Європи Патрік Пеннікс, проректор УКУ з адміністрації та розвитку Мирослав Сеник, представники проекту «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні» та Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.
В ході Круглого столу, його учасники підкреслили важливість вказаної тематики в умовах ХХІ ст. Зокрема, Патрік Пеннікс зазначив, що в умовах технологічного прогресу існує все більше і більше викликів та ризиків для системи захисту персональних даних і їх подолання, що і зумовлює таку пильну увагу до цієї тематики з боку національних та міжнародних інституцій. Своєю чергою, Валерія Лутковська, наголосила на важливості майбутніх освітніх проектів з приводу захисту персональних даних, які будуть впроваджуватися в УКУ спільно з партнерами. Проректор УКУ пан Мирослав Сеник наголосив, що для Університету підписання Меморандуму та створення спільної сертифікованої навчальної програми є важливим кроком. “Це, свого роду, вхід у сферу сучасного, динамічного права захисту персональних даних».

“Я побачила в Українському католицькому університету сильне бажання працювати та реалізовувати спільні проекти” – Валерія Лутковська, Уповноважений Верховної Ради з прав людини

В ходів Круглого столу, було також презентовано перший в Україні навчальний курс для фахівців в сфері захисту персональних даних, розробниками якого стали Представник Уповноваженого із захисту персональних даних Маркіян Бем та директор Центру верховенства права УКУ Іван Городиський. Презентуючи курс, Маркіян зазначив, що: «Мета сертифікованої програми із захисту персональних даних — не сам захист персональних даних, а навчити людей правильно і відповідально їх використовувати».
Після презентації, відбулася дискусія, в якій взяли участь представник відділу інформації та комунікації УКУ Олег Будзінський, член Моніторингової місії ООН в Україні Тетяна Істеревич, адвокат Олег Леонтьєв, представник Львівського обласного адміністративного суду Христина Горуйко, Андрій Кавчук (Українська Галицька Асамблея) та інші. В ході дискусії було обговорено питання співвідношення доступу до публічної інформації до захисту персональних даних в контексті публічних діячів, захисту персональних даних внутрішньо переміщених осіб, доступу до державних реєстрів із окупованих територій тощо.
На завершення відбулося врочисте підписання Меморандумів про співпробітництво між Українським католицьким університетом та Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини і Радою Європи. Перший проект, в рамках співробітництва між сторонами, розпочнеться вже цього тижня, в рамках першого сертифікатного навчального курсу із захисту персональних даних в УКУ, учасниками якого стануть представники телекомунікаційної сфери.