В УКУ пройшов Семінар щодо захисту національних меншин

7 грудня 2015 р. в Українському католицькому університеті пройшов Семінар щодо захисту національних меншин, організований Європейським центром із питань меншин (Фленсбург, Німеччина) (англ. European Centre for Minority Issues) спільно з Центром верховенства права УКУ. В рамках Семінару ключовою подією стала лекція провідного європейського експерта зі захисту національних меншин, доцента Національного Університету Державної Служби Угорщини та Інституту з питань меншин Угорської академії наук д-ра Балаша Візі. В Семінарі взяли участь практикуючі правники, науковці, представники громадського сектору Львова та інших міст.
Тема лекції д-ра Візі: «Участь та представництво: уряди та національні меншини». В своїй лекції професор Візі розкрив питання пов’язані із сучасними тенденціями формування державної політики щодо національних меншин, захисту їх прав та залучення їх до процесів державного управління та місцевого самоврядування. Він наголосив, що участь представників таких меншин потребує пошуку спеціальних форм їх політичного залучення, які б дозволяли їм знайти своє місце в управлінні як на рівні держави, так і на рівні місцевих громад. Також, він наголосив на потребі у наданні їм певного обсягу привілеїв, зокрема виборчих, які би дозволили брати участь в управлінських процесах через належне представництво у виборних органах.
Після лекції відбулися дві сесії обговорення та дискусії, в ході яких було обговорено і сучасну ситуацію із цього приводу в Україні. Зокрема, було розглянуто питання участі громадських організацій, що представляють національні меншини в роботі громадських рад при органах державної влади та їх не до кінця ефективного функціонування.
Слід зазначати, що цей Семінар став першим спільним заходом Центру верховенства права УКУ та Європейського центру з питань меншин. Вже наступного року заплановано проведення подальших заходів, організація і проведення літньої школи та підписання Меморандуму про співпрацю.