Український слід в історії міжнародного права: в УКУ відбувся воркшоп з історії міжнародного права

29 серпня 2015 року, в Українському католицькому університеті в рамках Міжнародної конференції «Східно-європейські катаклізми і формування сучасного міжнародного права», пройшов воркшоп на тему «Міжнародне право та його історія на українських землях». В рамках заходу, було заслухано доповіді від українських та зарубіжних правників, присвячені історії міжнародного права та Україні.
Зокрема, учасники мали змогу дізнатися про розвиток міжнародного права у Львові, Києві, Харкові, Одесі та про таких видатних вихованців і професорів цих наукових центрів, як Рафал Лемкін, Герш Лаутерпахт, Ян Карскі, Густав Рожковський, Людвік Ерліх, Петро Казанський, Тихон Степанов, Василь Незабитовський, Отто Ейхельман, Юліуш Макаревіч, Казимєж Стажинські та багато інших. Крім їх життя та діяльності, велика увага була приділені впливу їх наукової спадщини на сучасне міжнародне право.
Основним доповідачем став один із кращих вітчизняних спеціалістів з історії міжнародного права, старший науковий співробітник Інституту держави і права імені В. Корецького Костянтин Савчук. Серед доповідачів також були Володимир Лисик, Віталій Гутник, Андрій Ганкевич (Львів), Олеся Трагнюк, Тетяна Анакіна (Харків), Наталія Хендель (Одеса), Адам Редзік (Польща). Учасниками воркшопу були також відомі історики Штефан Трьобст (Німеччина) та Норман Неймарк (США), а також відомі юристи-міжнародники Лаурі Мелксоо (Естонія), Ольга Буткевич та Олександр Мережко (Україна).
Усі учасники погодилися, що вихідці з України та представники і вихованці українських правничих шкіл справили визначний вплив на сучасне міжнародне право, зокрема в таких сферах як права людини, міжнародно-правова заборона геноциду та інші. Збереження пам’яті та поширення інформації про ці здобутки може сприяти розвитку юридичної науки в Україні і на сучасному етапі.
Нагадаємо, що Воркшоп відбувався в рамках Міжнародної конференції «Східно-європейські катаклізми і формування сучасного міжнародного права», яка проходитиме у Львові впродовж 26-29 серпня 2015 року. Конференція була організована Лейпцігським центром історії і культури Центрально-Східної Європи з Німеччини в співпраці з Центром верховенства права Українського католицького університету, Львівським національним університетом імені Івана Франка, Львівським центром міжнародного права та прав людини та Українсько-Австрійським Бюро Кооперації в освіті, науці та культурі за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

IMG_2066

IMG_2058