UCU Rule of Law Lecture Series

 

Центр верховенства права Українського католицького університету спільно з Проектом «Справедливе правосуддя» Агентства США з міжнародного розвитку USAID оголошує про старт про початок UCU Rule of Law Lecture Series – серії лекцій від провідних американських правників, присвячених актуальним викликам і проблемам в сфері забезпечення верховенства права, правосуддя та справедливості. Лекції та інші заходи проекти проходять з травня 2015 року, в Українському католицькому університеті кожного місяця.

Проект здійснюється у співпраці з Асоціацією правників України та Європейською бізнес-асоціацією.
Інформаційний партнер UCU Rule of Law Lecture Series – Портал «Твоє місто» www.tvoemisto.tv.

Координатор проекту – Марія Тарас
Контакти: 0685991815, [email protected]

 

 

Томас Х. “Спіді” Райс , професор Університету Вашингтона та Лі (Вірджинія, США)
Проф. Томас Райс: адвокат з понад двадцятирічним досвідом у сфері навчання та викладання права (починаючи з міжнародного права, правової методології і закінчуючи захистом прав людини). Викладав в університетах Північної Америки, Європи (Косово, Угорщина, Італія, Сполучене Королівство Великою Британії), Середнього Сходу (Ліван, Морокко) та інш. Має великий досвід роботи з юридичними факультетами\викладачами права, міжнародними організаціями та асоціаціями\організаціями юристів. Навчався у Каліфорнійській школі права, Сан Дієго, Каліфорнія (J.D.), Університеті Фурмана, Грінвіль, Південна Кароліна. Також був гостьовим професором за програмою «Фулбрайт» в університеті Чорногорії, юридичний факультет, Подгоріца; консультантом з питань правничої освіти у Національному центрі судів штатів, проект USAID «Верховенство права», Белград; консультантом з питань правничої освіти, проект ABA/ROLI (проект Американської асоціації юристів з верховенства права), Пріштіна, Косово.

Лаурель Білер , федеральна суддя США, округ Північний, штат Каліфорнія
Мирова суддя Лаурель Білер брала участь у розгляді та вирішенні сотень справ з різних питань, включаючи інтелектуальну власність, цивільні та трудові права, комерційні спори. Суддя Білер є однією із чотирьох представників суддів у спільній робочій групі з електронних технологій Міністерства юстиції та Управління захисту США. Вона очолює Комітет з кримінальної практики Північного округу Каліфорнії. Суддя Білер була Головою Федеральної юридичної асоціації, співголовою юридичного представництва в дев’ятому окрузі та членом Комітету з покращення правосуддя Дев’ятого округу. У 2012 році, вона увійшла до переліку «Жінок-лідерів у сфері права-2012». Суддя Білер отримала ступінь бакалавра в коледжі Боудуїн та з відзнакою закінчила юридичний факультет Вашингтонського університету, де вона працювала редактором передовиці та редактором статей у «Washington Law Review». Суддя Білер була помічником прокурора Північного округу штату Каліфорнія, де вона виступала обвинувачем в справах проти «білих комірців», які містили елементи за цивільним правом. Вона була старшим уповноваженим та заступником керівника відділу кримінального слідства окружної прокуратури. Згодом працювала в офісі судді Апеляційного суду Дев’ятого округу США. Пройшла підготовку з медіації в рамках спеціальних програм, у Федеральному Юридичному Центрі та на юридичному факультеті Гарвардського університету. Суддя Білер викладає практику цивільного правосуддя на юридичному факультеті університету Берклі і викладала кримінальний процес в Гастінгському коледжі права. Вона брала участь у проектах з верховенства права в Індонезії, В’єтнамі, Камбоджі, Йорданії, Філіппінах та Україні.

Маркус Бранд , радник з питань демократичного врядування Програми розвитку ООН України
Будучи консультантом в Азіатсько-Тихоокеанському регіональному центрі ПРООН (APRC) в Бангкоку, він також був провідним радником з питань верховенства права, конституціоналізму та реформ сектору правосуддя у М’янмі. Д-р. Бранд був лектором в університеті Янгона в рамках програми фундації «Відкрите Суспільство». До цього він обіймав посаду старшого конституційного та політичного радника в програмі «Підтримка розробки конституції» в рамках ПРООН у Катманду, Непал. В останні роки Маркус Бранд або керував, або брав участь у місіях демократичного врядування у Тунісі, Бангладеші, Бутані і Фіджі. Він також працював у штаб-квартирі ПРООН в Нью-Йорку, орієнтуючись на підтримку нових і відроджених демократій, і на зв’язки між розвитком людського потенціалу та демократичного врядування в Центральній Азії. До роботи в Організації Об’єднаних Націй, Д-р. Бранд працював протягом декількох років (1999-2006 рр) в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), в тому числі в якості спеціального радника директора Бюро з демократичних інститутів і прав людини (ODIHR ) у Варшаві. Будучи у ODIHR , він працював у кількох місіях зі спостереження та оцінки за виборами .Як радник Голови Місії ОБСЄ в Косово (1999-2000) він брав участь у запровадженні демократичних інституцій і виборів у післявоєнний період.

Річард Хайд , Старший слідчий Суддівської кваліфікаційної комісії штату Джорджія (США)

Бернд Хайнріх , Професор права Тюбінгенського університету (Німеччина)

Ділейні Свенсон , Професор права Католицького університету Любліна (Польща)
Ділейні Р. Свенсон є професором права Католицького університету Любліна (Польща) та директором та засновником Центру покращення юридичних навичок. Професор Свенсон є випускником Університету Джорджа Вашингтона (округ Колумбія, США). Понад 10 років він працював практикуючим юристом в США, спеціалізуючись в кримінальному та цивільному праві, з фокусом на судах присяжних. У 1997-1999 рр. він працював експертом з верховенства права та кримінального права для правової реформи в Польщі в рамках Центральноєвропейської та Євразійської ініціативи (ЦЄЄІ) Американської асоціації юристів. З 1999 по 2002 рік проф. Свенсон був Регіональним Директором з правничої реформи ЦЄЄІ в центральноазійських країнах. У 2002 році, проф. Свенсон працював старшим дослідником Програми Фулбрайта в Польщі та відтоді працює професором кафедри американського та порівняльного права Католицького університету Любліна. Він є засновником і членом Правління польської фундації «Інститут верховенства права». Він продовжує працювати над проектами з правничої реформи і є консультантом проектів ОБСЄ, ООН, USAID і Державного департаменту США.

Пім Альберс , керуючий партнер Альберс Інтернешнл Консалтинг (Нідерланди)
Пім Альберс, керуючий партнер Альберс Консалтинг Інтернешнл, має понад 14 років міжнародного досвіду з консультування, щодо питань вдосконалення системи правосуддя. Він співпрацював з цих питань із академічними інституціями, Радою Європи, аналітичними центрами та урядом Нідерландів. Також, доктор Альберс є автором цілої низки публікацій та посібників, пов’язаних із реформуванням судової системи. З квітня 2015 року, доктор Альберс є керівником проекту ЄС із посилення ролі Вищої Ради Правосуддя в Палестині. Є членом низки міжнародних асоціацій, які об’єднують експертів з правосуддя та судоустрою.

Уільям Померанц , заступник директора Інститут Кеннана (США)
Уільям Померанц є заступником Директора Інституту Кенана (Вашингтон, США) та викладачем Джорджтаунського університету. Проф. Померанц закінчив Единбурзький та Американський університети та здобув ступінь доктора філософії в Університеті Лондону. Перед долученням до Інститут Кеннана проф. Померанц практикував міжнародне право в США та Росії, зокрема стосовно вимог США проти відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом, контролю за експортом США, національної безпеки та ін. Також, у 1992-1999 рр. він був Програмним менеджером по Росії, Україні та Білорусі Національного фонду з підтримки демократії.

Гілберт Пол Карраско , професор права Університету Уіллемет (Орегон, США)
Професор Карраско здобув ступінь juris doctor в Укніверситеті Санта-Клари (Каліфорнія), а магістра права (LL.M.) в Джорджтаунському університеті. У 1979 році склав адвокатський іспит в штаті Каліфорнія, в 1980 р. – у Федеральному окрузі Колумбія, з 1983 р. має паво правктикувати у Верховному Суді США. У 1979-1988 р. працював на посадах юриста та адвоката в низці організацій та державних установ, зокрема в структурах Міністерства юстиції США. У 1988-1998 рр. викладав право у низці університетів США, зокрема в Університеті Сан-Дієго та Орегонському університеті. З 1998 р. – викладач Університету Уіллемет, штат Орегон. Також викладав право як гостьовий професор в Україні, Кувейті та Китаї. Автор цілої низки публікацій присвячених тематиці рівності перед законом, конституційному праву, захисту прав мігрантів тощо.

Марта Борщ , партнер адвокатського об’єднання Boersch Shapiro, екс-федеральна прокурор США (Каліфорнія, США)
Марта Борщ, американська адвокат з багаторічним досвідом роботи в системі прокуратури США. Марта здобула ступінь бакалавр з російської мови та літератури в Орегонському університеті, у 1983-1986 рр. навчалася на юридичному факультеті Університету Берклі. Після закінчення університету працювала в юридичній практиці, а у 1992 році, розпочала роботу в офісі федерального прокурора Північного округу штату Каліфорнія. Брала участь у розслідуванні та представляла США в справі щодо корупції колишнього українського прем’єр-міністра Павла Лазаренка. Після виходу у відставку у 2004 році, сім років була партнером практики з розслідування кримінальних злочинів в корпоративній сфері юридичної компанії Jones Day, у 2013 році виступила співзасновником власної юридичної компанії Boersch Shapiro.

Еріка Шищак , професор права Університету Сассекса (Великобританія)
Професор Еріка Шищак, професор факультету права Університету Сассекса (Великобританія). Була завідувачем кафедр імені Жана Моне в Університетах Ноттінгему та Лестера, а також викладачем права в Лондонській Школі Економіки та Університеті Кенту. Професор Шищак є практикуючим правником, членом адвокатського об’єднання Літлтон Чемберс та адвокатської колегії Міддл Темпл. Як юридичний консультант співпрацювала із Європейською комісією та комітетом з права ЄС Палати лордів британського Парламенту.

Богдан Витвицький , радник Генерального прокурора України, колишній федеральний прокурор США (США)
Богдан Витвицький є відомим американським правником, активний діяч у сфері боротьби з корупцією. Понад 20 років працював федеральним прокурором округу Нью-Джерсі, США. Більша частина його кар’єри була присвячена розслідуванню та кримінальному переслідуванню складних фінансових злочинів. Два з половиною роки працював над впровадженням антикорупційної програми в Україні як юридичний радник Посольства США в Україні. У 2003 році нагороджений відзнакою Генерального прокурора США за успіхи в протидії економічним злочинам в сфері нерухомості та банківського шахрайства. Був одним із претендентів на посаду голови антикорупційного бюро в Україні, зараз перебуває на посаді радника Генерального прокурора України.

Вейн Джордаш, королівський адвокат, керуючий партнер міжнародної правозахисної групи Global Rights Compliance (Великобританія)

Сінді Віттке, старший науковий співробітник і викладач кафедри політології та публічного адміністрування Університету Констанца (Німеччина).

Чарльз Шиманскі, професор права, віце-декан юридичного факультету Університету Каунаса (Литва)

Рейко Колнер, виконавчий директор Комісії з питань поведінки суддів у штаті Вашингтон (США)

 

 

 

Відеозапис лекції Рейко Колнер на тему: “Збереження доброчесності та незалежності судової влади”.

Відеозапис лекції Чарльза Шиманскі на тему: ““Приватизація” верховенства права: роль арбітражу та медіації у зростанні доступу до правосуддя”.

Відеозапис лекції Сінді Віттке на тему: “Роль професійних правничих інституцій, стандартів та етичних кодексів у зміцненні верховенства: міжнародно-правова перспектива”.

Відеозапис лекції Вейна Джордаша на тему “Дихотомія: міжнародне правосуддя та жертви міжнародних злочинів”.

Відеозапис лекції Богдана Витвицького на тему “Верховенство права: таке критично важливе і в той же час невловиме?”.

Відеозапис лекції проф. Еріки Шищак на тему “Роль національного судді і верховенство права при застосуванні норм законодавства ЄС”.

Відеозапис лекції Марти Борщ на тему “Боротьба з корупцією: методи кримінального розслідування складних корупційних справ”.

Відеозапис лекції проф. Гілберта Пола Карраско на тему “Що є рівність перед законом!”?”.

Відеозапис лекції д-ра Уільяма Померанца на тему “Реформування української прокуратури”.

Відеозапис лекції д-ра Піма Альберса на тему “Верховенство права та реформа суддівництва: слід виходити з міжнародних стандартів чи застосовувати особливі підходи”.

Відеозапис лекції професора права Тюбінгенського університету (Німеччина) Бернда Хайнріха на тему “Боротьба з корупцією в правовій державі: досвід Німеччини” та лекції професора Католицького університету Любліна (Польща) Ділейні Свенсона на тему “Роль громадянського суспільства у гарантуванні верховенства права”

Відеозапис лекції Старшого слідчого Суддівської кваліфікаційної комісії штату Джорджія (США) Річарда Хайда на тему “Стандарти суддівської дисципліни: що є дієвим”.

Відеозапис лекції радника ПРООН в Україні д-ра Маркуса Бранда на тему “Процес конституційної реформи 2015 р. в Україні: процедурні та змістовні виклики з позиції”.

Відеозапис лекції федеральної судді США Лаурель Білер на тему “Верховенство права в кримінальному судочинстві США”.

Відеозапис лекції професора Томаса Х. Спіді Райса на тему “Верховенство права: майбутнє в (не)безпеці?”.